VZDĚLÁVACÍ PSYCHOREHABILITAČNÍ POBYT PRO RODIČE S DĚTMI SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

přidáno: 8. 3. 2011 10:38, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 8. 3. 2011 10:44 ]

Občanské sdružení Alfa Human Service o. s. uspořádalo pro členy OS Přístav v termínu jarních prázdnin týdenní vzdělávací pobyt rodičů s dětmi se zdravotním postižením. V rámci programu se rodičům věnovala řada odborníků: andragog, facilitátor rodičovských skupin, fyzioterapeut, ergoterapeut, psychoterapeut, sociální pracovník aj. Hlavním vzdělávacím tématem byla prevence syndromu vyhoření při péči o závislého rodinného příslušníka, dále prvky psychohygieny, relaxační a skupinové cvičení. Zatím co se rodiče dopoledne věnovali odbornému programu, o děti se staral vyškolený tým asistentů. V průběhu odpoledního bloku byl pro celé rodiny připraven bohatý soutěžní a herní program. Jedna maminka nám o pobytu na horách sdělila :“ Tento turnus měl spoustu asistentek, ale i jednoho asistenta, který byl plně vytížen nejen našim Pavlíkem, ale všemi dětmi - prostě oblíbenec! Nejraději jsme měli večerní turnaje ve stolním tenise. Ovšem nechybělo ani lyžování, sáňkování, bobování či karneval. Pro nás rodiče byl připraven celotýdenní dopoledni program, věnovali jsme se tématu „Syndrom vyhoření“. Celkově byl tento týden pro mne relaxační, avšak velmi poučný, plný zábavy pro rodiče i děti. Byli jsme sice z provozních důvodů ubytovacího zařízení o jeden den ochuzeni, ale jinak všichni velmi šťastni.“
Občanskému sdružení Alfa Human Service o. s. mnohokráte děkujeme a těšíme se na další spolupráci.