VZDĚLÁVACÍ PSYCHOREHABILITAČNÍ POBYT PRO RODIČE S DĚTMI SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

přidáno: 9. 11. 2010 8:56, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 8. 12. 2010 8:36 ]

Občanské sdružení Alfa Human Service o. s. ve spolupráci s OS Přístav pořádá týdenní vzdělávací pobyt rodičů s dětmi se zdravotním postižením. Vzdělávací pobyt proběhne v bezbariérovém areálu Školy v přírodě ve Střelských Hošticích, nedaleko malebného městečka Horažďovice v jihozápadních Čechách ve dnech 2.2.-7.2.2011. V rámci odborného programu se rodičům věnuje řada odborníků: andragog, facilitátor rodičovských skupin, fyzioterapeut, ergoterapeut, psychoterapeut, sociální pracovník aj. Hlavními vzdělávacími tématy jsou: prevence syndromu vyhoření při péči o závislého rodinného příslušníka, prvky psychohygieny, relaxační a skupinové cvičení, která jsou především zaměřená na práci s vlastním tělem. Zatím co se rodiče dopoledne věnují odbornému programu, o děti se stará vyškolený tým asistentů. V průběhu odpoledního bloku je pro celé rodiny připraven bohatý soutěžní a herní program, při kterém si společně užijeme spoustu zábavy a hezkých zážitků.

Každý rodič po dokončení kurzu obdrží akreditované osvědčení.

Ċ
Radka Šindílková,