Vzdělávací pobyt pro rodiče handicapovaných dětí

přidáno: 22. 2. 2012 6:44, autor: Radka Šindílková

Občanské sdružení Alfa Human Service o. s. ve spolupráci s OS Přístav Poděbrady pořádá pobyt rodičů s dětmi se zdravotním postižením. Vzdělávací pobyt proběhne v bezbariérovém areálu Školy v přírodě ve Střelských Hošticích, nedaleko malebného městečka Horažďovice v jihozápadních Čechách ve dnech 20.4.-27.4.2012. V rámci odborného programu se rodičům věnuje řada odborníků: andragog, facilitátor rodičovských skupin, fyzioterapeut, ergoterapeut, psychoterapeut, sociální pracovník aj. Hlavními vzdělávacími tématy jsou: prevence syndromu vyhoření při péči o závislého rodinného příslušníka, prvky psychohygieny, relaxační a skupinové cvičení, která jsou především zaměřená na práci s vlastním tělem. Zatím co se rodiče dopoledne věnují odbornému programu, o děti se stará vyškolený tým asistentů. V průběhu odpoledního bloku je pro celé rodiny připraven bohatý soutěžní a herní program, při kterém si společně užijeme spoustu zábavy a hezkých zážitků.

Každý rodič po dokončení kurzu obdrží akreditované osvědčení.

Více informací, včetně kontaktů naleznete na plakátku v příloze.

22. 2. 2012 6:59
22. 2. 2012 6:59