Herní a rehabilitační objekty pro děti

přidáno: 3. 10. 2012 2:43, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 3. 10. 2012 2:45 ]
Slečna MgA. Hana Hrbková v rámci své diplomové práce na Fakultě užitého umění a designu v Ústí nad Labem vytvořila pro naše děti "Herní a rehabilitační objekty pro děti se specifickými výukovými a výchovnými potřebami". Jak vidíte na přiložené fotografii jedná se o dva panely se souborem variabilních kostek. Kostky se zamykají do panelu pomocí dřevěných zámků. Na každou kostku se mohou libovolně nasazovat destičky s tištěnými piktogramy či destičky s prostorovými jarními motivy. Celý soubor lze využít jak na zdi, tak na zemi, kde funguje jako klasická hra s kostkami. Jedná se o propracovaný projekt, jehož součástí jsou i pracovní listy. Do budoucna se plánuje rozšíření funkcí této pomůcky dle individuálních potřeb pedagogických pracovníků a dětí samotných.

Objekty byly vytvořeny za finančního přispění OS Přístav a Speciální ZŠ  Poděbrady.

Za tuto "novinku" ve volnočasových aktivitách dětí či ve školství mnohokráte děkujeme.