Kurz Trampolíningu

přidáno: 29. 9. 2010 5:49, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 7. 12. 2010 10:03 ]

V sobotu dne 25. 9. 2010 proběhl v prostorách Speciální ZŠ Poděbrady kurz trampolíningu. Kurz akreditovaný MŠMT pod názvem Využití trampolíny při cvičení a relaxaci handicapovaných - Trampolína jako součást speciálně pedagogické péče je pod záštitou Občanského sdružení Přístav a DVVP Středočeského kraje školen již několikátý rok. Lektorky (Radka Šindílková, Martina Kučerová) školily z hlediska fyzioterapeutického i pedagogického. Kurz se skládal z části teoretické, kde byl přednesen soubor bezpečnostních pokynů a dalších doporučení při cvičení na trampolíně. V části praktické při vlastním cvičení byl účastníkům předveden soubor základních cviků pro děti předškolního věku, soubor základních cviků s dopomocí pro osoby bez postižení či s lehčím mentálním a somatickým postižením, soubor základních cviků s dopomocí pro osoby mentálně či somaticky postižené. Sobory cviků byly dále rozděleny dle typu postižení – děti s lehčím mentálním a somatickým postižením, děti s autismem, děti s těžší formou DMO, děti ležící. Účastníci byli také seznámeni s alternativními možnostmi – např. tvorbou individuálního plánu, dalšími pomůckami, motivačními písněmi a příběhy. Všichni účastníci kurzu obdrželi soubor písemného a obrazového materiálu k jednotlivým typům cviků a nakonec i certifikát o absolvování kurzu.