"KUCHTÍK" se těší veliké oblibě

přidáno: 13. 11. 2016 8:39, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 13. 11. 2016 8:41 ]
V rámci našeho stěžejního dlouhodobého projektu UCELENÁ REHABILITAČNÍ A TERAPEUTICKÁ PÉČE byl loni otevřen kroužek KUCHTÍK. Jedná se o volnočasovou aktivitu naplněnou přípravou a vařením pokrmů. Děti si nejprve do sešitu nalepí obrázky surovin, ze kterých se připravované jídlo skládá a popíší si postup práce. Po té se již věnují míchání či krájení. Suroviny se během pobytu v troubě či na pánvi mění před očima v lahodný pokrm, který si děti na konci hodiny samy sní. V rámci odpoledne se využívají i některé ergoterapeutické techniky či pomůcky. Děkujeme lektorce Pavlíně Reissigové, že dělá tato odpoledne tak zábavná. Děti se velmi rády výsledkem chlubí a musím se přiznat, že ani mne neminula ochutnávka podzimního švestkového koláče, který byl opravdu vynikající........

Více fotografií z podzimního vaření zde.