(i)SEN se stal realitou

přidáno: 11. 11. 2013 13:07, autor: Lenka Říhová   [ aktualizováno 11. 11. 2013 13:10 ]
V květnu 2011 jsme, jako první v ČR, začali v naší škole využívat iPady pro vzdělávání a komunikaci dětí se speciálními potřebami . Z původního snu několika rodičů a učitelů - využít technologie k tomu, abychom posunuli možnosti našich dětí dál, se od té doby stal velkolepý projekt, který si razí cestu do speciálních škol a zařízení po celé republice.
iSEN komunita by nemohla fungovat bez nadšených lidí, které se kolem něj sešli a sdílejí své zkušenosti prostřednictvím článků a informací na blogu a Facebooku i ve svých školách a okolí. Patří jim za to velký dík.

Zároveň je nutné vyzdvihnout roli občanského sdružení Přístav, které získalo zdroje na nákup části iPadů, ale hlavně na většinu aplikací. iPad bez vzdělávacích aplikací (programů) by byl jen prázdný obal. Kvalitní aplikace, uchopené se záměrem rozvinout jejich prostřednictvím důležité schopnosti a dovednosti a použité s pomocí pedagogických zkušeností a záměrů, jsou tím, co dělá tuto technologii tak užitečnou.
Díky tomu, že máme možnost stáhnout a vyzkoušet mnoho aplikací, jsme schopni je také vyhodnotit a recenzovat jejich možnosti. Prostřednictvím správně zaměřených financí tak Přístav ovlivnil mnoho rodin a škol v jejich cestě s technologiemi, které pomáhají.

V říjnu byly spuštěny renovované webové stránky a své příspěvky uveřejňují další školy i jednotlivci, kteří s iPady pracují. iSEN web tak nabízí ucelenou podporu a pomoc těm, kteří s iPady teprve začínají, ale také dává možnost sdílet příklady dobré praxe. Budeme moc rádi za všechny podněty a zkušenosti, ať už prostřednictvím návštěv, komentářů nebo článků s vašimi zkušenostmi.