Stropní zvedací a transportní systém

přidáno: 19. 1. 2012 5:56, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 7. 2. 2012 5:13 ]
OS Přístav děkuje společnosti PRO.MED.CS Praha a.s. za podporu projektu ve výši 293.430,-Kč. V rehabilitační třídě a místnosti Snoozelen Speciální základní školy byla dokončena instalace nového stropního zvedacího a transportního systému, která umožňuje manipulaci s nepohyblivými klienty. Dále pak v rámci rehabilitace jejich vertikalitaci či nácvik chůze pomocí speciálního postroje. V následujících etapách realizace projektu je zamýšleno rozšíření kolejnicového systému do části přilehlé chodby a na WC vozíčkářů v přízemí budovy školy. Cílem projektu je zkvalitnit poskytované služby našim žákům či klientům, ošetřujícímu pedagogickému personálu dát nástroj pro snadnou a bezpečnou manipulaci s imobilními klienty. Zlepšenými možnostmi manipulace s postiženými dětmi snížit komplikace léčby způsobené nepohyblivostí, modernizovat vybavení školy, zvýšit úroveň péče, zavést nové možnosti rehabilitace. Více o projektu samém zde.