zprávičky

Máme nové autodráhy

přidáno: , autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno ]

Do Přístavového KLUBU  jsme zakoupili dvě nové dřevěné autodráhy, které si děti dle návodu ihned samy sestavily. Tento produkt je kombinovatelný a velmi variabilní. Proto věříme, že u našich dětí rozvine i kreativitu a představivost. Tak hezkou zábavu přejeme všem.......

Divadelní benefice

přidáno: 19. 3. 2017 13:50, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 21. 3. 2017 23:27 ]

Stalo se již tradicí, že pro Občanské sdružení Přístav, neziskovou organizaci fungující při naší škole, je jednou do roka pořádáno benefiční divadelní představení. Poděbradský ochotnický divadelní spolek "U Váňů" nastuduje a poté představí jednu z Cimrmanovských her. Ve čtvrtek, dne 16.3.2017, se tedy v Divadle Na Kovárně již po jedenácté sešli příznivci kvalitního humoru. Letošní hra Afrika byla opravdu vydařená. Nám účastníkům se velmi líbila. Finance, které se nejen ze vstupenek vybraly, putují všechny do OS Přístav.

Letošní výtěžek z akce byl neuvěřitelných 39.934,-Kč.

Děkujeme mnohokrát spolku U Váňů za letošní i minulá benefiční představení.

Dále pak děkujeme všem návštěvníkům představení, že si akci s námi užili a OS Přístav tak podpořili.

Fotografie z akce naleznete zde.

Potlesk pro SPEŠLSTÁRS

přidáno: 8. 3. 2017 14:56, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 19. 3. 2017 13:54 ]

Naše taneční skupina SPEŠLSTÁRS opět vystupovala. Tentokráte to bylo na Společenském večeru neziskových organizací regionu Nymburk. Prosím omluvte sníženou kvalitu zvukového přenosu, přes potlesk publika totiž někdy hudba na kterou naši malí tanečníci vystupují není ani slyšet.

Děkujeme všem dětem za jejich nadšení a ochotu vystupovat. Jejich rodinám za dopravu na tuto akci a celovečerní morální podporu. Dále pak Jindřišce Němcové a Ivě Dlabalové za choreografii a tréninkové vedení naší Spešlstárs. V neposlední řadě také Hance Chadimové za technické zázemí a Míše Šmídové za kamerový záznam.

Mezinárodní den vzácných onemocnění 2017

přidáno: 28. 2. 2017 1:20, autor: Radka Šindílková

Pojďte si s námi "zaplesat"

přidáno: 19. 1. 2017 2:53, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 19. 1. 2017 2:55 ]

LÍSTKY JE MOŽNO ZAMLUVIT

i PŘES OS PŘÍSTAV

na telefonu 602 475 808

Děkujeme předem za podporu a hojnou účast.

"SPEŠLSTÁRS" opět vystupovala

přidáno: 11. 1. 2017 12:56, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 12. 1. 2017 5:55 ]

Naše přístavácká taneční skupina SPEŠLSTÁRS opět roztleskala celý taneční sál. V sobotu 7.1.2017 v Kolíně na maturitním plese Obchodní akademie - obor Sportovní management - se chopily naše děti předtančení. Jak se taneční pásmo povedlo, můžete vidět na přiloženém videu.
Děkujeme všem malým i velkým tanečníkům za vystoupení. Lektorkám Jindřišce Němcové a Ivě Dlabalové za choreografii a nekonečnou trpělivost při trénincích.

Video YouTube

SPEŠLSTÁRS - taneční skupina

PF 2017

přidáno: 22. 12. 2016 3:16, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 22. 12. 2016 3:22 ]

OS Přístav děkuje z celého srdce svým sponzorům, nadacím i drobným dárcům za finanční i morální podporu v celém roce 2016.

Dále pak organizacím, dobrovolníkům a pracovníkům
za výbornou týmovou spolupráci
a příjemnou atmosféru při veškerých činnostech.

"Děkujeme, že nám pomáháte a že my tak můžeme pomáhat našim dětem s handicapem".

Štastné Vánoce a celý rok 2017
Vám všem přeje OS Přístav.

Vánoční JARMARK

přidáno: 15. 12. 2016 8:27, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 15. 12. 2016 8:29 ]

Stalo se již tradicí, že v předvánočním čase se v naší Speciální základní škole pořádá Vánoční Jarmark. Rodiče a příznivci školy či Občanského sdružení Přístav si tak mohli i letos za dobrovolný příspěvek odnést výrobky, které dělali žáci spolu s pedagogickým sborem.

Letošní výtěžek akce činí rekordních a krásných 12.813,-Kč.

Věříme, že krásná dílka přispějí k vánoční výzdobě domácností i k navození sváteční atmosféry.

Děkujeme Míše Šmídové, Markétě Rysové, Janu Suchánkovi a žákům z 5.B a 6.B za zorganizování dvoudenní akce. Jindřišce Němcové za vánočky, po kterých se doslova zaprášilo.

Velmi děkujeme všem, kteří trávili svůj volný čas výrobou dekorací a tím přispěli k tak krásné finanční částce.

Vám, příznivcům školy a OS Přístav děkujeme, že jste na Jarmark přišli, strávili s námi nějakou tu chvilku a "nasáli" vánoční atmosféru.

Aquaterapie

přidáno: 15. 12. 2016 7:44, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 15. 12. 2016 10:21 ]

Aquaterapie je i tento školní rok v plném proudu. Probíhá každou středu střídavě skupinově v bazénu Fellicitas Poděbrady nebo individuálně ve Sportcentru Tyršák v Nymburce.

Asistentům při této formě terapie i lektorům samotným patří naše veliké díky.

Jim se tato forma aktivit "zřejmě líbí" a jaký má přínos pro děti samotné, můžete zhlédnout na fotografiích zde.

"Po skončení náročné složky Ucelené rehabilitační a terapeutické péče - Aquaterapie - se najde čas i na odreagování se a zábavu."

MIKULÁŠ

přidáno: 7. 12. 2016 5:33, autor: Radka Šindílková

I k nám zavítal Mikuláš, čert a anděl. Některé děti se i bály, protože věděly, že někdy i trošičku zazlobily. Naštěstí si čert letos do pekla nikoho neodnesl. Celou naší školou zněly básničky, písničky a říkadla, v 5.B se dokonce tančilo.

Děkujeme žákyním z EKOgymnázia Poděbrady za výborné masky a dopoledne, které nám věnovaly.

Dále pak OS Přístav za nějakou tu sladkost a ovoce.