projekty‎ > ‎Zprávičky‎ > ‎

„Není nám to jedno!“ ZDRAVÍ na 1.místě

přidáno: 19. 1. 2012 5:31, autor: Radka Šindílková   [ Aktualizováno 28. 2. 2012 2:13 uživatelem Lenka Říhová ]
Ukončen projekt společnosti HENKEL.
Projekt vycházel z nutnosti alespoň částečně zajistit handicapovaným dětem a mládeži smysluplné trávení volného času. Tento projekt po celý rok 2011 vedl ke ZDRAVÍ a byl rozdělen do dvou aktivit: zdravá výživa a
kondiční a rehabilitační plavání. 


Hlavním cílem projektu bylo zvýšení kvality života dětí a mládeže s handicapem prostřednictvím volnočasových aktivit, při kterých se zdokonalila jejich tělesná zdatnost a navodila se psychická pohoda. 
Dílčím cílem bylo naučit děti přijímat určitou odpovědnost za své vlastní zdraví. 


Těchto cílů bylo dosaženo realizací dvou aktivit:


Ve volnočasovém kroužku 1. "Zdravě jíst" se děti naučily základní fakta o výživě a rozhodování  se ohledně výběru stravy. Jestliže děti pochopí vztah mezi jídlem a zdravím, budou schopny činit rozhodnutí ovlivňující jejich  somatický stav. V kroužku byla probírána např. tato témata:
 • Rozmanitost stravy
 • Zdravá tělesná hmotnost
 • Strava s nízkým obsahem tuků
 • Strava se zeleninou, ovocem a obilnými výrobky
 • Konzumace cukru s mírou
 • Omezení příjmu soli
 • Příprava zdravých pokrmů

  HENKEL - Zdravě jíst

Ve volnočasovém kroužku 2. "Kondiční a rehabilitační plavání" byl kladen důraz na složku rehabilitační (zlepšení zdravotního stavu jedince) a složku kondiční (metodicky naučené a zvládnuté různé plavecké modifikované styly). Voda navozuje ve většině případů až terapeutické účinky např tyto: 

 • Rozvinutí motorických dovedností postiženého jedince
 • Uvolnění spastického napětí svalstva
 • Aktivizace hypotonických svalových skupin
 • Zvýšení kloubní pohyblivosti
 • Zlepšení psychického stavu
 • Zdokonalení jednotlivých plaveckých stylů (i modifikovaných)

  HENKEL - Kondiční a RHB plavání

ZA MOŽNOST REALIZACE TOHOTO PROJEKTU V ROCE 2011 SPOLEČNOSTI HENKEL MNOHOKRÁTE DĚKUJEME.
Comments