projekty‎ > ‎

Zprávičky

S rodiči na palubě

přidáno: 22. 5. 2018 12:21, autor: Radka Šindílková   [ Aktualizováno 22. 5. 2018 12:21 uživatelem Lenka Říhová ]

V rámci dlouhodobého projektu OS Přístav  S RODIČI NA PALUBĚ byla rodičům a sourozencům našich žáků představena další složka Ucelené rehabilitační a terapeutické péče na naší škole. Lektorky Zuzka Nykodymová a Míla Holá prakticky předvedly, jak v rámci Trapolíningu či během TV a ZTV velké trampolíny v naší škole využíváme. Pohodové odpoledne se velmi líbilo a tak už se těšíme na další aktivitu - Hudební hrátky.
Pojďte se pobavit a podpořit dobrou věc

přidáno: 18. 5. 2018 2:32, autor: Radka Šindílková   [ Aktualizováno 18. 5. 2018 2:32 uživatelem Lenka Říhová ]

http://www.runforhelp.cz/

S RODIČI NA PALUBĚ

přidáno: 23. 4. 2018 3:18, autor: Radka Šindílková   [ Aktualizováno 23. 4. 2018 3:18 uživatelem Lenka Říhová ]

V měsíci dubnu byly představeny další dvě terapie rodičům našich dětí. Na vlastní kůži si tak mohli vyzkoušet, co to je projít se po proprioceptivním chodníčku, vyzkoušeli si šlapání na MotoMEDU, stimulovali svůj zrak na světelném panelu atd. Děkujeme Šárce Kolářové za představení TYFLOPEDIE. Andree Havlinové a Martině Novákové za REHABILITAČNĚ-RELAXAČNÍ AKTIVITY.  
Cílem tohoto ročního projektu je zprostředkovat Vám rodičům prožitkové odpoledne plné informací o terapiích, které jsou v rámci volnočasových aktivit v OS PŘÍSTAV nabízeny. Více fotografií ZDE.Modrý den

přidáno: 13. 4. 2018 8:40, autor: Radka Šindílková   [ Aktualizováno 19. 4. 2018 11:12 uživatelem Lenka Říhová ]

2. duben - Světový den porozumění autismu

V roce 2008 se členové OSN jednomyslně shodli na tom, že 2. duben vyhlásí Světovým dnem porozumění autismu. V souladu s Mezinárodní konvencí o právech lidí s postižením tento den slouží především pro zdůraznění faktu, že je třeba zkvalitňovat život lidí s autismem, aby mohli vést smysluplný a důstojný život.

Tento den se lidé na celém světě zapojují do osvětových kampaní. Většinu akcí spojuje modrá barva. Proč modrá? Modrá je barvou komunikace a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže.

A takhle jsme si krásně Modrý den užili v naší škole - zavěsili jsme budku pro ptáčky, pozorovali kouzelné hrozinky, závodili ve skákání panáka, vyzkoušeli rychlost vody, křičeli Hrnečku dóóóst, obtiskli prstíky na strom, zjistili, jak vyrobit duhu, kouzelnou špejlí vytvářeli barevné obrazce, bosými nožkami prošli cestu, zbarvili cukr, foukali modré bubliny, vyrobili kouzelnou hmotu, z lentilek vyčarovali duhu a v Modré kavárně ochutnali modrou limonádu, modrou buchtu a paní učitelky nemodré kafíčko. Bylo to skvělé!!!!!😃

Děkujeme za finanční příspěvek Občanskému sdružení Přístav. Fotky si můžete prohlédnout ZDE.

Jarní JARMARK

přidáno: 3. 4. 2018 5:15, autor: Radka Šindílková   [ Aktualizováno 10. 4. 2018 6:19 uživatelem Lenka Říhová ]

Letošní Jarní Jarmark se opět povedl. Celkový výtěžek je 12.245,-Kč. Tato velmi pěkná částka se vybrala také díky Vám, kreativním rodičům, kteří jste přispěli svým výrobkem. Spolu s dětmi jste vytvářeli dílka s velikonoční a jarní tématikou, kterých bylo mnoho. Polovina výtěžku opět poputuje do jednotlivých tříd na společné aktivity. A jak využili naši žáci a učitelé finance z vánočního JARMARKU? Někdo si dokoupil pomůcky k výuce, někdo si užil společný výlet či návštěvu restaurace .... Více na fotografiích z jednotlivých akcí tříd ZDE.

OS Přístav děkuje všem za druhou polovinu výtěžku, která bude využita na odpolední aktivity pro děti. 

Třídy 6.B a 7.B včetně pedagogů Míši Šmídové, Jana Suchánka a Markéty Rysové si zaslouží velkou pochvalu za organizaci celého Jarmarku. Jindřišce Němcové děkujeme za jarmarkový praskanec a bábovku. Všem ostatním pedagogům moc děkujeme za dílka, která se i letos velmi povedla a tak již v pátek ráno pomalu nebylo co nabízet....

Benefiční rallye "OSTRÁ JÍZDA"

přidáno: 27. 3. 2018 3:30, autor: Radka Šindílková   [ Aktualizováno 27. 3. 2018 3:34 uživatelem Lenka Říhová ]

Ve velmi mrazivém počasí se uskutečnila ​9. Garáž.cz Testovaci RZ Žiželice 2018 Rallye Žiželice. V rámci této sportovní akce byla realizována i vydražená jízda - svezení se v soutěžním voze Peugeot 208 R2 na místě spolujezdce. Našim donátorem se stal řidič vozu, vícenásobný mistr ČR v rallye Václav Dunovský. Děkujeme panu Dunovskému a jeho realizačnímu týmu za předaný šek v hodnotě 7.000,-Kč. I tato částka bude využita na společný projekt Speciální ZŠ Poděbrady a OS Přístav Poděbrady VENKOVNÍ MULTIFUNČNÍ DĚTSKÉ HŘIŠTĚ. Plánovaný projekt bude realizován o letošních letních prázdninách.Pozvánka pro rodiče

přidáno: 20. 3. 2018 5:15, autor: Radka Šindílková   [ Aktualizováno 27. 3. 2018 3:33 uživatelem Lenka Říhová ]

Milí rodiče, 

v rámci projektu "S RODIČI NA PALUBĚ" Vás zveme vyzkoušet si na "vlastní kůži" další dvě aktivity:
 • Tyflopedii 
  • ta se pro rodiče a děti bude konat ve čtvrtek dne 5.4.2018 od 13h do 15h
  • odborným garantem je paní Mgr. Šárka Kolářová (sarka.kolarova@spec-skola.cz)
  • s sebou nepotřebujete žádné své pomůcky

 • Rehabilitační a relaxační kolečko
  • tento komplex terapií Vám bude představen v pondělí dne 9.4.2018 od 14 do 15h
  • odborným garantem je paní Mgr. Andrea Havlinová (andrea.havlinova@spec-skola.cz)
  • s sebou si vezměte ručník

Pokud se chcete některé z terapie osobně zúčastnit, oslovte prosím lektorku této aktivity osobně v prostorách školy, či emailem.

Děkujeme a těšíme se na Vás.

Pozvánka na JARMARK

přidáno: 20. 3. 2018 1:30, autor: Radka Šindílková   [ Aktualizováno 20. 3. 2018 1:30 uživatelem Lenka Říhová ]Benefiční divadelní představení

přidáno: 20. 3. 2018 1:29, autor: Radka Šindílková   [ Aktualizováno 20. 3. 2018 1:29 uživatelem Lenka Říhová ]

Stalo se již tradicí, že pro Občanské sdružení Přístav je jednou do roka pořádáno benefiční divadelní představení. Poděbradský ochotnický divadelní spolek "U Váňů" nastuduje a poté představí jednu z Cimrmanovských her. Ve čtvrtek, dne 15.3.2018, se tedy v Divadle Na Kovárně sešli příznivci kvalitního humoru. Nám účastníkům se letošní hra "Češi na pólu" velmi líbila. Finance, které se nejen ze vstupenek vybraly, putují do OS Přístav na dlouhodobý projekt Ucelená rehabilitační a terapeutická péče.

Letošní výtěžek z akce byl krásných 35.840,-Kč.

Děkujeme mnohokrát spolku U Váňů za benefiční představení.

Dále pak děkujeme všem návštěvníkům představení, že si akci s námi užili a OS Přístav tak podpořili.

Fotografie z akce naleznete zde.

Děkujeme za finanční dar

přidáno: 15. 3. 2018 7:52, autor: Radka Šindílková   [ Aktualizováno 15. 3. 2018 7:52 uživatelem Lenka Říhová ]

I v letošním roce nám zástupci poděbradských církví předali finanční dar v hodnotě 10.000,-Kč. Jedná se o výtěžek ze sbírky při lednových setkáních všech poděbradských církví (v našem městě působí římskokatolická, českobratrská evangelická, bratrská, adventistická, husitská a církev Remedy). Ty se rozhodly podpořit náš projekt, ve kterém bychom rádi zrealizovali rekonstrukci a dovybavení dětského venkovního multifunkčního hřiště.

1-10 of 207