projekty‎ > ‎

Zvedací, transportní a asistenční systém

NÁŠ PROJEKTOVÝ ZÁMĚR BYL BĚHEM NĚKOLIKA LET ZREALIZOVÁN

Vybavili jsme prostory Speciální základní školy Stropním kolejnicovým zvedacím, transportním a asistenčním systémem. V první etapě byl tento systém nainstalován do rehabilitační třídy. Poté do místnosti Snoezelenu a koupelny s vířivkou. Nejsložitější byla výroba a instalace v tělocvičně, kde tak mohou např. při hodině TV být v závěsu i dva "vozíčkáři" najednou. Mimo těchto stropních zvedacích a asistenčních systémů máme ve škole i dva zvedáky mobilní, vhodné např. na chůzi po chodbách. Skládací variantu vozíme i na školy v přírodě.

Cílem projektu je zkvalitnit poskytované služby našim žákům, ošetřujícímu personálu dát nástroj pro snadnou a bezpečnou manipulaci s imobilními klienty. Dále pak modernizovat vybavení školy, zvýšit úroveň péče, zavést nové možnosti rehabilitace.

Kvalitu péče spatřujeme především v míře bezpečnosti, důstojnosti, jednoduchosti, spolehlivosti a pohodlí, jakou si může dopřát jak osoba v péči, tak osoba pečující. Nejde však pouze o to, ulehčit práci ošetřujícímu personálu. Jde v prvé řadě o děti, o jejich pohodlí, handicap a psychiku.

ZVEDACÍ, TRANSPORTNÍ A ASISTENČNÍ SYSTÉM

• je zařízení, které splňuje nejvyšší nároky na přemísťování imobilních osob
    • nahrazuje a spojuje funkce jednotlivých, dosud běžně používaných zařízení
    • nachází uplatnění i tam, kde tato zařízení např. z prostorových důvodů nelze použít