projekty‎ > ‎

iSEN

pošlete dál

Adresa URL se specifikací gadgetu nebyla nalezena
iSEN můžeme sdílet třeba právě s vámi :)
iSEN může znamenat dvě věci: SPLNIT SI svůj SEN a také anglickou zkratku Special Education Needs - SPECIÁLNÍ VZDĚLÁVACÍ POTŘEBY , i je prvním písmenkem všech Apple produktů a spojuje náš SEN:

Využívat iOS zařízení, tedy iPad a iPod Touch k rozvoji  a  hlavně ke komunikaci dětí, které z různých důvodů nemohou komunikovat mluvenou řečí (AAK).
Chtěli bychom se stát komunitou rodičů, učitelů, terapeutů a všech ostatních, kteří sdílejí informace o tom, jak pomocí iPad, iPhone a iPod Touch pracovat s dětmi, které mají speciální potřeby.
Věříme, že vhodné aplikace pro tyto produkty mohou podpořit vývoj dětí, které z důvodu svého řečového, motorického, mentálního nebo jiného vývojového postižení mají ztíženou komunikaci s okolím. Vzhledem k rychlému vývoji v oblasti technologií a rostoucímu počtu různých aplikací na trhu, chceme společně vyhledávat a sdílet informace o vhodnosti a využití různých produktů a aplikací pro děti s postižením.  Vítáme každého, kdo se k nám chce přidat a pomoci nám zkvalitnit život těchto dětí.

Co pro to chceme udělat? A co můžete udělat s námi?
  • překládat články k tomuto tématu ze zahraničních blogů (je jich mnoho a je to pro nás velká inspirace)
  • psát příspěvky o svých představách, zkušenostech, přáních...blog je otevřený pro všechny (stačí požádat o přístup)
  • vyhledávat lidi a organizace od, kterých se můžeme více dozvědět o technické otázce využívání Apps
  • oslovovat vývojáře, protože chybí aplikace v českém jazyce
  • pořídit iPady, iPody ...pro děti ve svém okolí, vyzkoušet je a dát zprávu ostatním
  • hledat a zkoušet aplikace vhodné pro konkrétní děti (hodně toho za nás už udělali právě rodiče a učitelé v zahraničí)
  • poskytovat si navzájem radu, pomoc a zpětnou vazbu
  • pokusit se vytvořit systém sponzoringu a využívání grantových možností při získávání iOS produktů a aplikací
Stačí si vybrat :-) a připojit se k nám.
Podřízené stránky (2): Kurzy iSEN pro rodiče Sdílíme iSEN